Kombi Bakımı Her Yıl Yapılmalı mı?

Kombi bakımı her yıl mutlaka yaptırılmalıdır. Düzenli ve doğru biçimde kombimizin, peteklerimizin bakımı ve temizliği yaptırılmalıdır.

Aksatılması durumunda ciddi zararlar söz konusu olan kombi bakımı, yılda bir defa en az yaptırılması gereken önemli bir rutindir. Bakımın en önemli avantajı ise kış aylarında kendisini belli eder. “Kışın kombim çok çalışıyor ama ev ısınmıyor” mu diyorsunuz? “Peteklerde alt-üst bölümlerde eşitsizlik var, ne yapmalıyım” diye mi soruyorsunuz? Tüm bu sorularınıza ve daha fazlasına bu makalemizde yanıt vereceğiz.

Biz, Tuzla Uzman Teknik Tesisatçım olarak her yıl kombinizin bakımlarını yaptırmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Cüzi bir ücret ile bu işlemi yapıyoruz. Bulunduğunuz bölgedeki diğer meslektaşlarımız da bu hizmet için çok yüksek ücret talep etmeyecektir. Rutin olarak yılda en az bir kez yaptıracağımız bu işlem sayesinde önemli avantajlar elde edeceğiz. Peki, bu avantajlar ne, ne gibi tasarruflar sağlayacak? Şimdi bunlara değinelim.

Kombi Bakımının Avantajları ve Tasarrufları

  1. Kış aylarında kombinizin en üst düzeyde performans sağlamasını sağlayabilirsiniz.
  2. Olası bir arıza ve parça bozulmalarına karşı tedbir alabilirsiniz.
  3. Peteklerde hava veya pislik oluştuğunda petekler tam ısınmaz. Kombi 60 – 70 derecede yanmasına rağmen 40 derecede ısı ancak petekler iletebilir. Bu sorunu ortadan kombi bakımı yaptırarak kaldırabilirsiniz.
  4. Eğe bir arıza veya parçalarda bozulma varsa bunu kış ayı gelmeden halletmiş olursunuz.
  5. Yüksek performans ve kaliteli çalışma sağlayan kombiler doğalgazı daha azami kullanırlar. Bu yüzden de doğalgaz faturanızda tasarruf edersiniz. 7 – 8 saat 60 – 70 derecede yakarak ısıtmanız gereken ev ve işyerlerinizi yalnızca 2 saatlik aynı derecedeki kullanımla elde etmeniz mümkün olacak.

Uzman Teknik Tesisat firması olarak tekrar şunu belirtmek istiyoruz. İster ev sahibi olun, ister kiracı; fark etmeksizin mutlaka yılda en az bir defa kombi ve petek bakımlarınızı doğru ve işin uzmanı olan kişilere yaptırmalısınız.

Like this article?

Facebook'a paylaş
Twitter'a paylaş
Linkdin'a paylaş
Pinterest'a paylaş

Yorum yaz...

Formu Doldurun Sizi Arayalım


CANLI DESTEK
Canlı Destek
Scan the code
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?