Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

Tesisat Hakkında hakkında aklınızda soru işareti kalmasın….

Tekniktesisatcim.com, Uzman Teknik Tesisat Firmasına ait olup, Hementasarim.com Hazır Web Site Sistemleri ile yapılmıştır. Tekniktesisatcim.com platformu, Tuzla, Darıca, Çayırova, Gebze, Pendik başta olmak üzere birçok İstanbul ve Kocaeli ilindeki ilçede hizmet vermektedir. 

Teknik Tesisatcım olarak Tıkanıklık Açma, Banyo ve Lavabo Tıkanıklığı Açma, Tuvalet Tıkanıklığı Açma, Mutfak Tıkanıklığı Açma, Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma, Kamera Görüntüleme, Gider Borusu Görüntüleme, Pimaş Görüntüleme, Petek Temizliği, Su Kaçağı Tespit ve Onarım gibi birçok tesisat ve doğalgaz alanında faaliyet göstermekteyiz. Ayrıca Elektrik tesisatı, Kombi bakım ve onarımı başta olmak üzere diğer tesisat işlerini de yapıyoruz.

Tekniktesisatcim.com sitesi, Uzman Teknik Tesisat Şirketinin mülkü ve hizmet platformudur. Tüm türkiye’de faaliyet göstermektedir. Temel arıza ve onarım hizmetlerine ek olarak tesisat alanında yapı ve malzeme satışı da sağlamaktadır. E-Ticaret platformu olarak da hizmet verir. 

Uzman Teknik Tesisat olarak bölgede yetkin personeller ve alanında uzman kişilerle çalışmaya özen gösteriyoruz. Telefon, Mail ve Whatsapp üzeri kolayca 7/24 ulaşılabilir. Gönül rahatlığı ile arayabilir, arıza ve onarım konusunda destek alabilirsiniz. 

Tüm ekipman ve cihazlarımız son teknoloji ürünüdür. Güncel bakım ve kontrolleri yapılmaktadır. 

Kısa sürede arıza tespiti, hızlı onarım çözümleri sunmak, en temel ilke ve prensiplerimizdir. 

İletişim sonrası öncelikle arıza tespiti tarafımızdan yapılmaktadır. Akabinde işlem öncesi fiyat teklifi tarafınıza iletilir. Onayınıza istinaden onarım yapılıp, teslimat sağlanır. 

Tuzla ve Gebze bölgesinde 7/24 Acil Arıza Onarım desteği sunmaktayız. Lütfen acil destek hattımızı arayınız: +90 535 300 13 50

Sıkça sorulan sorular

Sorularınızın cevabını inceleyin

Teknik Doğalgaz, Tesisat, Hasar Tespit ve Onarım konusunda temel soru ve yanıtlarını sizler için uzmanlarımız derledi.

Listede bulamadığınız her türlü teknik soruyu bize Whatsapp (+90 535 300 13 50) hattımız üzerinden iletebilirsiniz.

Kombi suyunda eksilme çok sık görülüyorsa kalrifer tesisatında su kaçağı olabilir. Kimyasal madde kullanılarak veya su kaçağı arama yöntemi ile sorun giderilebilir.

Günümüz modern kombileri için kombiye tesisatten gelen su basıncı yaklaşık 1,5 bar olmalıdır. Bir bardak su bile tesisattan dışarıya sızıyorsa, kombimiz su basınç arızası verecektir. Su basıncı arızası kombi arızaları arasında en önemli arızalardandır ve mutlaka acil tesisatçı ve doğalgaz kombi uzmanına gösterilmelidir. 

Kombi bakımı doğalgaz faturamızın daha hesaplı gelmesi, kombi ömrünün uzaması açısından son derece önemli ve aksatılmaması gereken bir iştir. Peki kombi bakımınasıl yapılır? 

 1. Bakım öncesi sıcak su ve kalorifer derecesi kontrol edilir.
 2. Kombinin su sızdırmazlığı kontrol edilir.
 3. Sonra kombinin iç kısmı açılıp, tozlanma var mı incelenir. Tozlanma varsa temizliği yapılır. 
 4. Daha sonra kombi içi elektrik bağlantı noktaları kontrol edilir. Hata var mı tespit edilip, giderilir. 
 5. Kombinin baca fanı kontrol edilip iyice temizlenir.
 6. Kombinin tüm suyu boşaltılır. 
 7. Kombi genleşme tankının havası ölçülür. Düşük ise hava basımı yapılır. 
 8. Brülör temizlenir. 
 9. Yanma haznesi kontrol edilip, iyice temizlenir. 
 10. Ardından ateşleme iyonizasyon elektrodunun temizliği yapılır.
 11. Üç yollu vananın sökülmesi işleminden sonra temizliği yapılır ve yeniden yerine takılır.
 12. Şayt kombi cihazı hermetik tip ise fan sökülüp temizlenmelidir. Sonrası monte edilir. 
 13. Gaz ayarlarına bakılıp, gerekli ayarlamalar yapılır. 
 14. Kombinin alt kısmındaki kalorifer filtresi sökülür ve temizlenir. Sonra tekrar yerine takılmalıdır. 
 15. Boşaltılan suyun yerine yeniden temiz su doldurulur. (kombinin suyu doldurulur.)
 16. Tüm testler yapıldıktan sonra işlem tamamlanacaktır.

Not: Arızalı parçalar bulunursa ek ücrete tabi olarak değişimi yapılır.

Çok sık yapılan hatalardan birisidir ve birçok kombi firması kullanıcı kaynaklı arıza olarak nitelendirir. Garanti kapsamına dahi bu arızaları almayabilir. Gaz vanası kapalıylan kömbi çalıştırıldığında büyük ihtimalle arıza verecek, hataışığı yanacaktır. 

Kombi çalıştırılmadan önce gaz vanasının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Şayet gaz açıkken kombi çalıştırılmış ve arıza oluşmuş ise kombi kapatılmalı, gaz vanası açıldıktan sonra birkaç saniye beklenip, tekrar çalıştırılmalıdır. 

Arıza gitmediyse kombi bir defaya mahsus resetlenmelidir. Sorun devam ediyorsa başka bir işlem yapılmadan kombi bakım uzmanı çağrılmalıdır.

Genelde banyo, mutfak ve tuvalette görülen sorunlardandır. Tavanda sararma, küflenme, duvarlarda rutubet oluşması, pis koku, su damlacıkları ve öbeklenme gibi fiziksel belirtiler ilgili bölgede su kaçağı olduğunun işaretidir. Su kaçağını cihazsız tespit etmek için şu adımları uygulayın: 

 1. Evdeki tüm vanaları kapatın ve su tüketimine ara verin. 
 2. Su saatindeki rakamları not edin. 15 – 20 (45 dk tavsiye edilen) dakika bekleyin. Sonra su saatindeki rakamları kontrol edin. Rakamlarda değişiklik, artış söz konusu ise evde su kaçağı var demektir. 

Daha detaylı teşhis için uzman bir tesisatçıdan cihazlı su kaçağı tespiti yaptırmalısınız. 

Formu Doldurun Sizi Arayalım


CANLI DESTEK
Canlı Destek
Scan the code
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?